Polsko-niemieckie warsztaty fotograficzne

Będzie ich sześciu, każdy w innej miejscowości. Ich zadanie – przez tydzień sfotografować życie codzienne. Mają gdzie spać, ścieżki w terenie muszą znaleźć sami. Jak dalece wejdą w społeczność polskiej wsi? 23 września 2015 r. zaczynamy realizację polskich warsztatów fotograficznych dla niemieckich studentów kierunku fotodziennikarstwo z  Hannoveru.

12043065_1648399635406738_660347481225552640_n

Towarzyszyć będzie im świadomość dorobku Jindřicha Streita, który czeską prowincję rozsławił na całym świecie. Czeka ich spore wyzwanie. Rezultat – materiał reporterski: zdjęcia i nagrania video zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku w Polsce i w Niemczech.

W ten sposób kontynuujemy współpracę z Verein zur Förderung der Fotografie in Hannover. Fotobrigade.co „FO”, z  którym rok wcześniej zorganizowaliśmy prezentację polskiej fotografii społecznej „Polish Dream“ w Hanowerze.

Opiekunami merytorycznymi warsztatów są:

- ze strony niemieckiej – Rolf Nobel – profesor fotodziennikarstwa w Fachhochschule Hannover, założyciel i organizator potężnego Lumix Fotofestival odbywającego się co dwa lata w Hanowerze,

- ze strony polskiej – Mariusz Forecki – jeden z najważniejszych w polskiej fotografii dokumentalistów, od roku znany w nowej roli współzałożyciela i współprowadzącego głośnej galerii Pix.House.

Współfinansowanie projektu zapewnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

wlkp