Polityka prywatności

Drodzy fani i twórcy dobrej fotografii,

w związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 r. słynnego RODO – Rozporządzenia o ochronie danych osobowych – mamy obowiązek powiadomić Was o tym, o czym po 10 latach istnienia proFotografii na pewno dobrze wiecie:

jeśli posiadamy jakieś Wasze dane osobowe – ze względów prawnych i praktycznych, gdy ze sobą współpracujemy bezpośrednio, kontaktujemy się czy też z potrzeby dostarczania Wam informacji o naszych działaniach albo np. o dobrej fotografii dokumentalnej – obchodzimy się z nimi niezmiennie bardzo, bardzo odpowiedzialnie.

Po pierwsze – nie udostępniamy ich osobom postronnym.

Jeśli podpisaliśmy umowę z tytułu współpracy przy którymś z projektów, wgląd do nich musi oczywiście mieć nasze biuro księgowe, instytucja dotująca projekt i/lub nadzorująca, a w razie konieczności – prawnicy i sąd. Mogą być też częściowo wykorzystane do korespondencji, rezerwacji hotelowej, realizacji zlecenia kurierskiego, zakupu biletu lub innej podobnej czynności, wynikającej ze współpracy.

Po drugie – nie trzymamy danych w żadnej chmurze ani na żadnym serwerze. Są w naszym archiwum komputerowym lub papierowym.

Po trzecie – nie poddajemy danych żadnej automatycznej obróbce, przetwarzaniu, żaden automat ich nie profiluje. Dane związane z zawartymi umowami przy projektach są przetwarzane wyłącznie w celach narzucanych przez ustawy o obowiązkach wobec ZUS i US lub z tytułu innych obowiązków prawnych.

Wasze adresy e-mailowe, zgromadzone przez 10 lat, wykorzystujemy do informowania Was o naszych kolejnych projektach, nowych wpisach na www.profotografia.pl lub realizacji naszych zamysłów. Jeśli zmierzamy do współpracy lub właśnie realizujemy wspólnie projekt, adresy niektórych z Was służą także do zwykłej korespondencji. Jest to zgodne z naszymi celami statutowymi (to tzw. cel prawnie uzasadniony), a z nich przecież wynika, że służymy po prostu promocji dobrej sztuki.

Zgodność z prawem takiego wykorzystania Waszych adresów e-mailowych określa RODO (art. 6 ust. 1 lit. f) i ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Te ustawy zapewniają Wam też nieustające prawo do odmowy otrzymywania naszych wiadomości e-mailowych.

Administratorem Waszych danych jesteśmy my: Fundacja Instytut Fotografii Pro Fotografia, ul. Przybyszewskiego 27/5, 60-563 Poznań.

Dane osobowe zawarte w rachunkach i umowach przechowujemy przez okres konieczny do spełnienia wymagań, wynikających z prawa podatkowego, rachunkowego oraz dla zapewnienia możliwości rozpatrywania ewentualnych roszczeń. Adresy e-mailowe przechowujemy bezterminowo, by móc przesyłać Wam ciągle nowe informacje o naszej działalności.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie Wasze dane przechowujemy lub chcielibyście je skorygować, doprowadzić do ich usunięcia lub zgłosić inną wątpliwość ich dotyczącą, zawsze możecie się do nas w tej sprawie zwrócić, pisząc na adres: biuro@profotografia.pl .

Pamiętajcie, że jeśli odwiedzacie naszą stronę www, niezależnie od nas Wasza przeglądarka zapisuje na Waszym urządzeniu pliki ciasteczek (cookies).