Promocja nowego podcastu z serii „Czytanie fotografii”

Spotkanie w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu

27 lipca 2023 r. odbyło się w Poznaniu, w pięknej sali starego skrzydła Biblioteki Raczyńskich spotkanie, promujące kolejne dwa podcasty z naszej serii „Czytanie fotografii”.

Ich bohaterką jest Helena Hulewiczowa – najpierw kobietka, a później kobieta o mocnej osobowości. Wiedziała, czego chce i umiała tego dopiąć.

zaproszenie_hulewiczowa_1

Pół setki osób dzielnie wytrzymało niemal dwie godziny (!) opowieści o fotografce amatorce z przełomu XIX i XX w. i jeszcze na koniec pospieszyło z pytaniami do prelegentki. Monika Piotrowska nie mogła odmówić sobie pokazu przeszło czterdziestu zdjęć, a również kilku tekstów prasowych i pamiętnikarskich – wszystkiego, czym dysponowała dzięki członkom rodziny Hulewiczów i kwerendzie przyjaznej Biblioteki. Bo okazja była wyjątkowa: obecni zobaczyli to na fenomenalnym ekranie Biblioteki – kinowy rozmiar i niezwykła rozdzielczość… A zdjęcia pochodziły w znakomitej większości z albumu rodzinnego, czyli nie miały więcej niż 12 x 15 cm.

Na szczęście bezterminowy dostęp do nich i do historii o „Miłej bestyjce”, o jej wielkiej miłości, o znającej się na fortelach rodzinie, ale przede wszystkim o Heleny pasji do fotografii, w tym o jej zadziwiająco nowoczesnych portretach, pozostaje dzięki naszym podcastom. Szukajcie ich przez zakładkę „Multimedia” https://www.profotografia.pl/portal/do-pobrania/ albo bezpośrednio na naszym kanale Youtube https://www.youtube.com/channel/UC56VRV5Eww_3SrX6Zbj5pqg

Wszystkie podcasty są w dwóch wersjach: z podpisami i bez.


Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania    #poznanwspiera

logo_poznan_pl_rgb_png

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

logo_herb_poziom_sww_kolor-scaled